دپارتمان وب و برنامه‌نویسی

دپارتمان مهندسی شبکه مجتمع فنی تهران نمایندگی نارمک

وب مکانی بسیار بزرگ است چه برای افرادی که به طور روزمره در حال گشت و گذار در آن هستند و چه برای صاحبان کسب و کارهای موفق . وب برای تمام این افراد ، تبدیل به پلتفرمی توسعه پذیر و گسترده شده است که هر روز ، کاربران خود را با قابلیت ها و امکانات جدید خود شگفت زده می کند .

روندی که از توسعه یک وب سایت ایستا با تکنولوژی های ساده ای همچون HTML  و CSS  شروع گردید و با در هم آمیخته شدن با ابزارهای مدرن تری از جمله جاوا اسکریپت و کتایخانه های پرکاربرد آن مانند JQUERY  و REACT  ، زبانهای تحت سرور و ابزارهای توسعه ای چون WEBPACK  و BOBEL  ، وب را به پویاترین و در عین حال آسان ترین بستر برای تولید و ارئه خدمات نرم افزاری تبدیل نموده است .

شکل گیری شرکت هایی چند ملیتی و با درآمدی معادل بودجه یک کشور ، طی دو دهه اخیر ، مانند GOOGLE  و AMAZOON  خود بیانگر جایگاه وب در دنیای کسب و کار امروزی می باشد .

با وجود قابلیت های دسترس پذیری محتوا ، توسعه آسان به لطف متن باز بودن و انبوهی از ابزارهای رایگان و همچنین عدم وابستگی به سخت افزار و سیستم عامل ، در کنار حمایت جامعه بزرگی از توسعه دهندگان ، وب بستری ایده آل برای شکل گیری کسب و کارها  و استارت آپ های مختلف شده است . همین امرسبب  بروز مشاغل متعددی نیز در این زمینه شده است تا جایی که امروزه استخدام و جذب نیروهای انسانی متخصص ، تبدیل به دغدغه ای بزرگ برای صاحبان کسب و کارها شده است .

هر سال ، در نظر سنجی هایی که توسط رسانه های فعال در زمینه IT  شکل می گیرد ، از جمله STACKOVERFLOW ، تکنولوژی هایی همچون HTML  و JAVASCRIPT    و CSS  که پایه و اساس یک وب سایت هستند ، در صدر محبوب ترین تکنولوژیها ،  با بیشترین متقاضی جهت یادگیری و به کارگیری می باشند . از این رو ، امروزه داشتن شناختی نسبی از وب و ابزارهای آن ، برای افرادی که حتی در زیرمجموعه های دیگر صنعت IT  مشغول به کار هستند ، امری ضروری است .

همچنین معرفی NODEJS به شکلی شگفت آور به روند پیشرفت وب سرعت بخشید و امروزه شاهد ظهور وب و اپلیکشن هایی هستیم که در قالب PWA، امکان دسترسی کاربران به پلت فرمهای محبوب دیگر ، دسک تاپ و موبایل را میسر ساخت . توسعه اپلیکشنهای NOTIVE  بر روی موبایل با تکنولوژیهای وب ، ایجاد برنامه های تحت سرور با زبان جاوا اسکریپت بوسیله NODEJS  ، توسعه وب سایت های SPA  و بسیاری دیگر ، صرفا” بخشی از قابلیت های شگفت انگیزی هستند که وب در دهه اخیر برای کاربران خود فراهم نموده است

دوره های دپارتمان وب و برنامه نویسی

خبرها و مقاله‌های وب و برنامه نویسی