آموزش مدیریت هتلداری | Hotel Management

این روزها در صنعت گردشگری و جهانگردی رشد بسیاری  مشاهده شده است،از آنجا که هتل داری بخشی از صنعت گردشگری و جهانگردی محسوب می شود، هتلداری و  مدیریت هتل به صورت ویژه ای مورد توجه قرار گرفته است. حال آنکه تنها داشتن سرمایه نمی تواند پاسخگوی حجم وسیعی از نیازهای هتلداری باشد و نیاز به مدیریت هتلداری بر پایه علم هتلداری مهم ترین نیاز تاسیس و بقای آن می باشد.

به طور کلی مدیریت هتلداری عبارتست از استفاده از روش های مختلف جهت اداره ی منابع انسانی آموزش دیده و هماهنگی کلیه ی فعالیت ها و امور کاری آنان به منظور دستیابی به سرپرستی درست مجموعه و ایجاد شرایطی برای بقای آن و کسب رضایت مشتری .

یک هتل دار در حالت کلی فردی است که با کلیه ی اصول مدیریتی و مهمان داری آشنا بوده و تسلط کامل بر نحوه ی استفاده از سیستم های مدیریت هتل و تمامی اصول مهمان داری را داشته باشد . از مهمترین وظایف مدیریت هتل به طور کلی مدیریت علمی کلیه ی امور، مدیریت بر روش کار افراد مشغول به کار در داخل و خارج از هتل ، نحوه ی ارتباط  با مشتریان ، کنترل بودجه و بازاریابی می باشد.یک مدیر موفق هتل بایستی مهارت های کسب و کار را به خوبی آموزش دیده باشد و توان رفع مشکلات کار را در خود افزایش داده و بتواند راه حل هایی سریع و خاص برای آنها پیدا کند .توانایی تصمیم گیری به موقع و درست نیز یکی دیگر از ویژگی های مدیران موفق محسوب می شود.

دوره مدیریت هتلداری :

مدیریت هتلداری  دوره ای است که در مجتمع فنی تهران با هدف بالا بردن سطح علمی در خصوص هتلداری طراحی و در دسترس علاقمندان به این دوره قرار گرفته است . در این خصوص و با توجه به اهمیت آموزشی  مدیریت هتلداری  ، این دوره به صورت  دوره حضوری برگزار می گردد.

اهداف دوره مدیریت هتلداری:

اهداف آموزش این دوره آموختن اصول علمی هتلداری به منظور به کارگیری آن در محیط کار و پیشرفت در صنعت هتلداری و به تبع پیشرفت در صنعت گردشگری می باشد.

توضیحات:

برای کسب اطلاعات بیشتر، مشاوره و ثبت نام با شماره 77203060، داخلی 220 تماس حاصل فرمایید.

ثبت نام