دوره آموزش میکروتیک

دپارتمان مهندسی شبکه مجتمع فنی تهران نمایندگی نارمک

میکروتیک چیست؟
میکروتیک نام شرکتی در کشور Latvia (لتونی) در اروپای شرقی است که سیستم عاملی به نام RouterOS و سخت افزارهایی برای آن به نام RouterBOARD و نسل جدید و دارای چندین پردازنده آن با نام CloudCoreRouter تولید می کند. این شرکت فعالیت خود را از سال 1991 شروع کرد که در ابتدا RouterOS را برای PC تولید کرد و در سال 2002 اولین RouterBOARD متولد شد.
همچنین اولین MUM (MikroTik Users Meeting) در سال 2002 برگزار گردید.
میکروتیک مشاوران آموزش دیده، مراکز آموزشی و فروشندگان مختلفی در سراسر جهان دارد. بیش از 11000 مهندس آموزش دیده و دارای مدارک میکروتیک در جهان وجود دارند.

مدارک میکروتیک
مدارک میکروتیک بسته به نوع مطالب و سرفصل ها در سه سطح قرار دارند:

سطح پایه
تنها مدرک سطح پایه MTCNA می باشد.

مهندسی سطح یک
دوره های MTCRE , MTCWE , MTCTCE در رده مهندسی سطح یک قرار میگیرند.

مهندس سطح دو
دوره های MTCUME, MTCINE به دلیل پیچیدگی مطالب و سرفصل ها و همچنین نیاز به درک عمیقتر نسبت به مفاهیم، در رده مهندسی سطح دو قرار دارند.

دوره های آموزش میکروتیک
اولین دوره ای که باید گذرانده شود دوره (MTCNA (MikroTik Certified Network Associate می باشد که پیش نیاز تمامی دوره های میکروتیک است. پس از آن شما می توانید در هر یک از دوره های مهندسی MTCRE , MTCWE , MTCTCE , MTCUME بجز دوره MTCINE مستقیما شرکت نمایید؛ یادآوری می شود که برای شرکت در دوره MTCINE شما نیاز به داشتن مدرک MTCRE می باشید.

دوره آموزش میکروتیک (MTCNA (MikroTik Certified Network Associate
این دوره مناسب مدیران شبکه و کارمندان شرکت ها و سازمان هایی هستند که با پیاده سازی، نگهداری و عیب یابی شبکه سروکار دارند.
همچنین مهندسان، طراحان شبکه و مدیرانی که علاقه مندند درباره ی پیاده سازی محصولات میکروتیک در شبکه آموزش ببینند.

مزیت گذراندن این دوره:

• افزایش دانش کاربردی شبکه
• بهبود موقعیت کاری در بخش انفورماتیک
دوره ی مذکور کاملا بصورت عملی و با پیاده سازی ساختارهای مختلف شبکه بوسیله میکروتیک می باشد

هدف دوره: شناساندن میکروتیک و توانایی های آن به دانش پذیر و بیان نحوه ی پیاده سازی ساختار شبکه های کوچک تا متوسط بوسیله ی میکروتیک و همچنین آماده سازی برای گذراندن دوره های مهندسی میکروتیک می باشد.
در این دوره تقریبا مفاهیم پایه تمامی بخش های میکروتیک گفته می شود و گذشته از اینکه دانشجو پس از گذراندن دوره می تواند کارهای روزمره و نیازهای اولیه خود را با میکروتیک برطرف نماید، او را آماده می کند تا در دروه های مهندسی میکروتیک شرکت نماید.
دوره آموزش میکروتیک (MTCRE (MikroTik Certified Routing Engineer
در این دوره دانشجو با مباحث مسیریابی در میکروتیک و VPN آشنا شده و نحوه انجام تنظیمات مربوطه را فرا خواهد گرفت. این دوره برای مدیران شبکه و کارمندان شرکت ها و سازمان هایی که با پیاده سازی، نگهداری و عیب یابی در شبکه های IP سروکار دارند. همچنین مهندسان، طراحان شبکه و مدیرانی که علاقه مندند درباره ی مسیریابی شبکه با استفاده از میکروتیک آموزش ببینند مناسب است.

مزیت گذراندن این دوره:
• افزایش دانش کاربردی مسیریابی دربین شبکه ها
• بهبود موقعیت کاری در بخش IT
• افزایش توانایی در طراحی و پیاده سازی شبکه های IP

هدف دوره: این دوره به منظور آماده سازی دانشجو برای انجام مسیریابی بین شبکه ها طراحی شده تا پس از گذراندن دوره توانایی برقراری ارتباط بین شبکه های مختلف را دارا باشد و تنظیمات IP در شبکه را به درستی پیاده سازی نماید.
دوره آموزش میکروتیک (MTCWE (MikroTik Certified Wireless Engineer
دوره ای کاملا عملی با پیاده سازی ساختارهای مختلف وایرلس با استفاده از روتربردهای میکروتیک برای مدیران شبکه و کارمندان شرکت ها و سازمان هایی که با پیاده سازی، نگهداری و عیب یابی وایرلس در شبکه ی خود سروکار دارند. همچنین مهندسان، طراحان شبکه و مدیرانی که علاقه مندند درباره ی وایرلس و مدیریت شبکه های بی سیم با استفاده از میکروتیک آموزش ببینند.

مزیت گذراندن این دوره:
• افزایش دانش کاربردی شبکه های وایرلس
• بهبود موقعیت کاری در بخش IT
دوره ی مذکور کاملا بصورت عملی و با پیاده سازی ساختارهای مختلف شبکه های وایرلس بوسیله میکروتیک می باشد

هدف دوره: اجرای قابلیت های پیشرفته ی وایرلس های میکروتیک و انجام انواع ساختارهای وایرلس به کمک میکروتیک، نشان دادن چگونگی رسیدن به حداکثر پهنای باند و پایداری در محیط وایرلس به کمک محصولات میکروتیک و همچنین آماده شدن کامل برای شرکت در آزمون وایرلس میکروتیک MTCWE .
دوره آموزش میکروتیک (MTCTCE (MikroTik Certified Traffic Control Engineer
این دوره برای مدیران شبکه هایی که به کنترل جریان ترافیک و امنیت شبکه علاقه مندند مناسب است. از آنجا که میکروتیک یک دیوار آتش بسیار قوی دارد و برای کنترل پهنای باند بسیار قدرتمند عمل می کند و تمامی نیازهای ما را برای کنترل پهنای باند برطرف می نماید؛ همچنین برای کنترل شبکه به عنوان DHCP Server, DNS Server و پراکسی سرور می توان از میکروتیک استفاده کرد.
این دوره را می توان دوره امنیت شبکه نام برد.

مزیت گذراندن این دوره:
• توانایی امن کردن شبکه به کمک میکروتیک پس از دوره
• توان بهینه سازی وضعیت پهنای باند در شبکه
• افزایش توان کنترل برروی کلاینت ها و فعالیت آنها
• برقراری سیاست های امنیتی مناسب با نیاز شبکه
هدف دوره: در این دوره تلاش می شود که دانشجو با چالش های امنیتی پیش رو در گام اول و پس از آن با موارد مورد نیاز در کنتر پهنای باند آشنا شده و به راحتی از چنین مشکلاتی پیشگیری نماید. در نهایت امر دانشجو هرآنچه را برای کنترل ترافیک شبکه نیاز دارد را شناخته و توان انجام تنظیمات مورد نیاز را بدست خواهد آورد.
دوره آموزش میکروتیک (MTCUME (MikroTik Certified User Management Engineer
این دوره برای مدیران شبکه ای که به مدیریت کاربران شبکه علاقه مندند مناسب است. مدیران مراکز اینترنت، مدیران آی تی دانشگاه ها و ادارات و سازمان ها بسیار علاقه مندند در این دوره شرکت کنند و مطالب این دوره به آنها کمک خواهد کرد تا شبکه خود را بهتر مدیریت کنند.

مزیت گذراندن این دوره:
• افزایش دانش کاربردی نحوه صحیح و مناسب مدیریت کاربران شبکه
• آشنایی با قابلیت های پیشرفته هات اسپات، PPP و تانل ها و استفاده از آنها در کنار RADIUS
• آشنایی با IPsec و چگونگی راه اندازی آن در میکروتیک
هدف دوره: در این دوره تلاش می شود دانشجو اطلاعات کافی در مورد مدیریت کاربران در شبکه کسب نماید تا روشی بهینه را برای کاربران خود فراهم آورد.
دوره آموزش میکروتیک (MTCINE (MikroTik Certified Inter-networking Engineer

این دوره مناسب مدیران شبکه های بزرگ که نیاز به مسیریابی در سطح وسیع دارند می باشد. مطالب این دوره اساس و نحوه پیاده سازی مسیریابی در شبکه اینترنت و شبکه هایی در این سطح را آموزش می دهد. در این دوره گذشته از پروتکل BGP در مورد MPLS و Label Switching و در کنار آن Traffic Engineer صحبت می کند.

مزیت گذراندن این دوره:
• افزایش دانش کاربردی مسیریابی مابین شبکه ای و در اینترنت
• یادگیری نحوه پیاده سازی Label Switching به جای استفاده از مسیریابی برای تسریع در انتقال دیتا در ستون فقرات شبکه
هدف دوره: در این دوره تلاش می شود دانشجو با چالش هایی که در ارتباط با انتقال داده در شبکه های بزرگ و ارتباطات بین شبکه ای با آن روبروست آشنا شود و یادبگیرد که چگونه با این چالش ها مقابله کرده و روش هایی را اتخاذ کند تا بتواند از آنها جلوگیری کرد

مجموع این سرفصل ها دانشجو را آماده می کند که بتواند شبکه هایی در اندازه خیلی بزرگ را مدیریت و پیاده سازی کند.
مباحث این دوره بالاترین سطح از مدیریت و پیاده سازی شبکه را تشریح می کند

مجتمع فنی تهران نمایندگی نارمک با بهره مندی از اساتید مجرب برگزارکننده این دوره می باشد.

دوره های آموزش میکروتیک

 

خبرها و مقاله‌های آموزش میکروتیک