آموزش نرم افزار AUTOCAD Civil 3D

معرفی نرم افزار AutoCAD Civil3D

نرم افزار AutoCAD Civil3D ، برنامه‌ی ویژه‌ی مهندسین عمران است و از آن در تمامی کشور‌های پیشرفته، برای مدل‌سازی اطلاعاتی و طراحی و تدوین پروژه‌های طراحی راه‌ها ، مسیر‌های حمل‌و‌نقل ، مسیرها و جاده‌های احداث شده بر روی آب و دیگر پروژه‌های عمرانی از این دست استفاده می‌شود.

در AutoCAD Civil3D ، توان و قدرت مهندسی شهرسازی و مهندسی عمران، افزایش و برتری چشم‌گیری یافته است.

برای مثال، طراحی بهتر و روش‌هـای کـار گـروهی مـدرن، بـه کمک آن امکان پذیر شده است و مـی‌توان از آن در طراحی، طرح‌ریزی و پیاده‌سازی سیستم‌های حمل‌و‌نقل جاده‌ای، به صورت بسیار پیشرفته و توسعه یافته استفاده کرد.

 

کاربرد نرم افزار AutoCAD Civil3D

این نرم‌افزار، به نسبت سایر نرم‌افزارهای طراحی و محاسبه‌ی مسیر، بسیار ساده و کاربردی‌تر است به طوری‌که در تمامی کشور‌های دنیا، از این نرم‌افزار استفاده می‌شود.

برتری این نرم افزار نسبت به سایر نرم افزارهای طراحی مسیر، خاصیت دینامیک بودن آن است.

AutoCAD Civil3D ، پس از دریافت خروجی نهایی، اعم از حجم‌های عملیات خاکی و …، در صورت تغییر در مشخصات مسیر شامل پلان، پروفیل، مقطع و … ، به راحتی مدل سه بعدی ساخته ‌شده را به روز‌رسانی کرده و نیازی به مدل‌سازی مجدد نیست.

 

تعداد افرادی که در سراسر دنیا با آن کار می‌کنند، آن‌قدر زیاد است که اگر کسی اندکی زبان انگلیسی بداند به‌راحتی می‌تواند در سایت‌های پرسش و پاسخ، اشکالات خود را مطرح کرده و کسی را پیدا کند که جواب آن سوال را بداند.

دوره‌ی CIVIL 3D ؛

در دوره‌ی آموزش مقدماتی نرم‌افزار CIVIL 3D ، از ابتدایی تا پیچیده‌ترین مسائل، تشریح می‌شود. فهرست مطالب این دوره، به گونه‌ای طراحی شده است که به صورت گام به گام انجام یک پروژه‌ی راه‌سازی، تدریس شود.

هدف از برگزاری این دوره، آموزش نرم‌افزار AutoCAD Civil3D به صورت مفهومی و پایه‌ای است.

پس از گذراندن این دوره، تمامی دانشجویان مهندسی عمران، ضمن یادگیری اصول اولیه در طراحی مسیر راه و راه­آهن، به طور کامل  با قابلیت­های این نرم افزارآشنا می‌شوند و در نهایت، می‌توانند همه‌ی پروژه‌های راه‌سازی را انجام دهند.

در حقیقت، این دوره بر اساس تجربیات به دست آمده، برای طرح هندسی مسیر تدوین شده است و کمک شایانی به یادگیری درس طراحی مسیر به صورت کاربردی می‌کند.

به این ترتیب که به عنوان یک پارامتر تاثیر‌گذار در رزومه‌ی فارغ التحصیلان مهندسان عمران خواهد بود.

ثبت نام