نرم افزار V-Ray

نرم افزار وی ری V-RAY

 

معرفی نرم‌افزار:

نرم افزار وی ری V-RAY یکی از کاربردی‌ترین پلاگین‌ها برای تری‌دی مکس است. با استفاده از این نرم افزار بدون اینکه نیاز باشد اطلاعات زیادی از نحوه عمل موتور رندر وی ری بدانید می‌توانید صحنه‌های بسیار جالب و زیبایی را رندر کنید.

قابلیت‌های نرم افزار وی ری V-RAY

مدل‌سازی و ساخت جلوه‌های انیمیشنی پیشرفته؛
انجام رندر تکرار شونده با قدرت و کیفیت بالا؛
دارا بودن Material و نقشه‌های جدید؛
ابزار جدید mapping برای خلق اشکال هندسی پیچیده؛
امکانات نورپردازی جدید و قدرتمند؛
ایجاد و کار با سایه‌ها به صورت پیشرفته؛
بهبود رابط کاربری و محیط نرم‌افزار در این نسخه؛
این پلاگین دارای ویژگی بارز زیر می‌باشد:
VRayCarPaintMtl : ایجاد سایه‌ها در لایه‌های مختلف؛
VRayLightSelect : ایجاد نور و افکت‌های منحصر به فرد در لایه‌ها؛
VRayMultiSubTex : استفاده از ابزارهای مختلف در شی گرایی؛

نرم افزار وی ری V-RAY؟

v-ray یک پلاگین معروف و کاربردی و حرفه ای برای تری دی مکس می باشد که بوسیله کمپانی chaos group تولید شده است .در واقع vray به عنوان یک موتور رندر بوسیله ی آنالیز نور و سایه ها و متریال های مخصوص به خود رندرهای واقع گرایانه را از صحنه های شما به ارمغان می آورد.

توضیح پلاگین Plug-in :
پلاگین ، برنامه ای می باشد که به تنهایی کاربردی ندارد و بر روی یک برنامه بزرگتر دیگر نصب می شود و قابلیت هایی را به برنامه اصلی اضافه می کند که قبل از نصب پلاگین وجود نداشته است.

وی ری در حال حاضر برای نرم افزارهای زیر ارائه شده است :

۳ds Max, Cinema 4D, Maya, Sketchup, Softimage, Blender ,Rhinoceros 3D.
دقت داشته باشید تنظیمات وی ری در واقع ثابت بوده و فقط از لحاظ ظاهری و محل قرار گیری دستورات و تنظیمات در نرم افزارهای مختلف ممکن اسن کمی تفاوت داشته باشد.

سعی ما بر این است در این سری آموزش با مفاهیم آشنا شوید تا در دیگر نرم افزارها نیز بتوانید به راحتی با وی ری کار کنید.

چرا وی ری V-RAY؟

آخرین قسمت از کار شما که در نهایت نشان دهنده کار شما و کیفیت کار شما می باشد ، شما باید به بهترین نحو از پس این مرحله بربیایید.

پلاگین vray در این مرحله به یاری شما می آید و با قدرتی که دارد می تواند کار شما را به سطح بالایی از کیفیت نور ، متریال و رندر نهایی برساند.

دقت داشته باشید در ورژن های اولیه تری دی مکس و نرم افزارهای دیگر امکان رندر قوی وجود نداشته ، و معمولا موتورهای رندر به عنوان یک نرم افزار مجزا می بایست نصب می شده اند .

اما در حال حال حاضر خود نرم افزار ها این موتور های رندر را در خود جای داده اند به ظور مثال در تری دی مکس الگوریتم رندر گیری منتال ری دسترس است که آن هم قدت فوق العاده و قابل رقابتی با وی ری دارد.

اما نرم افزار vray را باید به صورت مجزا نصب کنید .

اگر کار شما مربوط به آموزش تری دی مکس در معماری توصیه ما به شما این است که حتما وی ری را فرا بگیرید، زیرا اکثر شرکت ها و معماران مهم با توجه به قدرت وی ری از این نرم افزار برای ارائه کار استفاده می کنند ،