خوشبختانه در چند سال اخیر با توجه به فضای استارت آپی (Start Up) بخصوص استارت آپ اینترنتی ایجاد شده در کشور، تعداد زیادی از افراد پس از آشنایی با مقوله ی استارت‌آپ‌ و دیدن نمونه های موفق، به قدم گذاشتن در این راه تشویق شده اند. به طور مثال اگر یک ایده برای اپلیکشن های موبایلی دارید چه طور آن را به درآمد تبدیل کنید، چه این مفهوم را در یک کارگاه استارت‌آپی کسب کرده باشید چه از طریق دوستان و … تفاوتی ندارد. چیزی که لازمه ی شروع یک کسب و کار جدید است دانش و اطلاعات کافی و صحیح در مورد استارت آپ و مفاهیم آن است. استارت آپ به کسب و کارهایی گفته می‌شود که قبل از آن هیچ نمونه مشابه دیگری وجود نداشته باشد، این بدان معنی است که استارت آپ برای اولین بار توسط اشخاص یا شرکت‌ها تاسیس ‌شود.
لازم به ذکر است که تعریف استارت آپ تنها به کسب و کار مربوط نمی‌شود.
می‌توان گفت امروزه مخصوصا در بین جوانان صحبت‌های زیادی در مورد کارهای تازه تاسیس شده، استارت آپی وجود دارد.
خیلی‌ها ایده‌های جدیدی در ذهن دارند که فکر می‌کنند می‌توانند با آنها باعث متحول و دگرگون شدن دنیا شوند. جالب است بدانید که شرکت‌ ها یا کسب و کارهای جدیدی که در نتیجه کارآفرینی ایجاد شده اند، رشد صعودی دارند و با ایجاد راه حل‌های جدید و خلاقانه و دوام پذیر برای رفع یک نیاز شکل گرفته اند، جزء استارت آپ محسوب می‌شوند.
استارت آپ در واقع تبدیل ایده به کسب و کار است که این نوع کسب و کار نوپا یا همان استارت آپ نیاز به روش های منطقی جهت تبدیل ایده به کار را دارد. به همین منظور جهت انجام این روش ها بایستی اول ایده ها را منطقی نمود و در مرحله دوم ایده های بدست آمده را به هدف تبدیل کرد و در نهایت این هدف یک کسب و کار نوپا خواهد بود. کلیه استارت آپها به نوعی از تکنولوژی استفاده می‌کنند. از موقعی که ایده شروع استارت آپ به ذهن فرد خطور می‌کند تا مرحله سود دهی یکسری مراحل را شامل می‌شود. بهتر است بدانید که مراحل باید گام به گام و به ترتیب پیش بروند تا نتیجه مطلوب حاصل شود. در این فرآیند ما بایستی نیاز بازار را تشخیص دهیم و به همین منظور برای رفع آن، نیازمند کسب دانش هستیم و بایستی این موارد را انجام دهیم:
  1. یافتن مشتری
  2. پرسشگری از مشتریان مورد نظر
  3. طراحی جلسات هدفمند
  4. استخراج نتایج جلسات جهت تولید محصول و یا خدمات مورد نیاز بازار هدف مان
  5. تیم یابی  وجذب آنها با رفتار مناسب
  6. شروع و دریافت مجوز ها و مراحل قانونی کسب و کار
پس از آن می توانیم امیدوار باشیم که یک استارت آپ موفق خواهیم داشت و موجب درآمد برای ما می گردد.