ABAQUS I.II

 معرفی نرم‌افزار آباکوس ABAQUSE

نرم‌افزار آباکوس ABAQUSE مجموعه ای بسیار توانمند از برنامه‌های مدل‌سازی است که بر پایه روش اجزاء محدود شکل گرفته است و توانایی حل طیف گسترده‌ای از مسائل علمی و صنعتی، از مسائل ساده و دارای تحلیل خطی تا مباحث پیچیده مدل‌سازی غیرخطی را دارا می‌باشد.

محیط کاربرپسند و جذاب در کنار کتابخانه قوی پیش‌بینی رفتار مواد مهندسی (از قبیل فلزات، لاستیک‌ها، مواد پلیمری، کامپوزیت‌ها، مصالح عمرانی مثل بتن‌های تقویت‌شده، فوم‌های فنری، سنگ و خاک) از آباکوس نرم‌افزاری کارآمد و مورد توجه محققین ساخته است.

 

اولین نسخه از نرم‌افزار در سال 1978 میلادی توسط شرکت) HKS اعضای شرکت Paul Sorensen، Bengt Karlsson ، ( David Hibbitt بصورت رسمی به بازار عرضه شد و هر سال با بهبودهای فراوان و دقت نظر کارشناسان مورد بازبینی قرار گرفته و ارائه نسخه‌های متعدد آن به شکل منظم با استقبال محققین و صنعتگران روبرو شده است.

نرم‌افزار آباکوس به شکل گسترده در صنایع اتومبیل‌سازی، هوافضا و ساخت تجهیزات صنعتی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

این محصول، با سایر نرم‌افزارهای علمی و طراحی سازگار بوده و از زبان متن باز پایتون (Python) برای برنامه‌نویسی بهره می برد.

به همین دلیل توانایی گسترده‌ای در ایجاد تغییرات در مدل ماده و بارگذاری دلخواه را به کاربر می‌دهد

همچنین این نرم‌افزار مجموعه بسیار مناسبی از قابلیت‌های فیزیکی در دنیای واقعی نظیر پیزوالکتریک، محیط‌های آکوستیک، محیط‌های متخلخل را فراهم آورده است.

جالب است بدانید که نرم‌افزار ABAQUS در ابتدا با هدف بررسی رفتار فیزیکی غیرخطی مواد ارائه گردید و نتیجه آن قابلیت بالای نرم‌افزار کنونی در تحلیل بازه گسترده از مواد با رفتار غیرخطی (مانند الاستومرها یا شبه لاستیک‌ها) است.

 

نحوه برگزاری دوره نرم افزار آباکوس در مجتمع فنی تهران

 

در مجتمع فنی تهران نمایندگی نارمک نرم افزار آباکوس در 2 سطح مقدماتی و پیشرفته برگزار میگردد.

هنرجویان در مرحله مقدماتی 60 ساعت آموزش  و در قسمت پیشرفته 50 ساعت آموزش را فرا میگیرند.

در پایان دوره  در هر مرحله هنرجویان بعد از کسب نمره قبولی مدرک دوزبانه ی مجتمع فنی تهران را دریافت نمیایند.

ثبت نام

10%-
785,000 تومان 706,500 تومان
10%-
750,000 تومان 675,000 تومان